Polish Business Club po raz pierwszy po sezonie urlopowym!

Był czas na wypoczynek, a teraz przyszedł czas na pracę. W ubiegły piątek odbył się pierwszy BusinessLunch po sezonie urlopowym, który był jednocześnie inauguracją zmian w klubie.

Tradycyjnie już naszemu spotkaniu towarzyszyła znakomita atmosfera, która sprzyjała rozmowom i szerzeniu biznesowych kontaktów. Panele prelegenckie okazały się niezwykle ciekawe i tematyka bardzo przydatna każdemy przedsiębiorcy. Znakomita kuchnia restauracji Kafe Zielony Niedźwiedź postawiła piątkowym lunchem “postawiła kropkę nad i” i już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, bo każde jest okazją do zaprezentowania siebie i swojego biznesu - udane jest katalizatorem dla jeszcze większego sukcesu. 

Networking podczas BusinessLunchu jest jednym z kluczowych punktów agendy każdego spotkania! Jest też integralną częścią każdej strategii, która pomoże promować i rozwijać Twój biznes. 

Jak znaleźć, wyselekcjonować i utrzymać dobrego pracownika? Wbrew pozorom to bardzo trudne zadanie. Jak udowodnił nasz gość - ekspert z dziedziny HR i właściciel Akademi Rekrutacji - Tomasz Rudnik, przedsiębiorcy popełniają wiele błędów w procesach rekrutacji i tym samym marnują zupełnie niepotrzebnie swój czas na powielanie złych szablonów. Proces rekrutacji jest ważny, ale równie ważne jest też zjawisko rotacji pracowniczej. Każdy pracowadwca powinien jasno określić warunki współpracy i z jakich wyników na danym stanowisku będzie zadowolony, a jakie działanie spowoduje zwolnienie pracownika. Przedsiębiorca musi wykazywać się zawsze ogromną przewidywalnością, dlatego powinien mieć w zasobie kilka osób, które będą mogły zastąpić pracownika, który w każdej chwili może przestać z nim współpracować z różnych powodów.

Tomasz podzielił się z audytorium swoim doświadczeniem i dał wiele praktycznych wskazówek, które pozwolą pracodawcom nie tylko szybko znaleźć dobrego pracownika, ale równieź sprawić by ten rozwijał się razem z naszą firmą i czuł się jej ważną częścią. Każdy pracodawca oczekuje od swojego pracownika zaangażowania w wykonywanie swojej pracy, ale przede wszystkim zależy mu, aby rozwijał się razem z firmą. Warto więc dać mu możliwości do uczestniczenia w szkoleniach, czy inne narzędzia do rozwoju. Ta inwestycja przeloży się w dużej mierze na jego efektywność w pracy. Każdy pracodawca powinien pamiętać również o dobraniu odpowiedniego systemu motywacyjnego dla zespołu, który tworzy jego działalność. To ważne, bo zadowolony pracownik zawsze będzie przekładał swoją energię na pracę i jej jakość.

Drugi panel był potwierdzeniem faktu, że pracodawca musi wymagać od swoich pracowników, ale również ich motywować i stworzyć odpowiednią atmosferę sprzyjającą pracy. Fundacja "Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” podkreśla, że w każdej firmie ważne jest jasne określenie wizji, misji i idei działalności. Dobry pracownik to taki, który utożsamia się z nimi i z naturalnej już wtedy potrzeby integracji z przyjętymi przez przedsiębiorstwo wartościami będzie dbał o jego rozwój.

Wniosek jest jeden. To ludzie tworzą Twoją firmę! Trzeba w nich inwestować! Stwórz odpowiedni zespół, dbaj o rozwój każdego pracownika, zarażaj wizją i doceniaj ich zaangażowanie - co dostaniesz w zamian? Efektywność!

Kiedy następne spotkanie PLBC? Już niedlugo! Zapisz się do naszego newslettera i śledź nasz profil na Facebook’u!

Zapraszamy też do odwiedzenia fotorelacji naszego wydarzenia!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Jesteś tu pierwszy raz?Zostańmy w kontakcie

RSS

Partnerzy:

Konfederacja Lewiatan  Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza Fundacja Światowego Tygodnia PrzedsiębiorczościLuxembourg-Poland Business ClubMidlands Polish Business ClubZaangażowanie Społeczne

×
Biuletyn

Jesteś tutaj pierwszy raz?

Pozostaw maila i polub naszego fanpage, a zawsze będziesz na bieżąco!
Otrzymasz zaproszenia na spotkania klubu, konferencje i specjalne oferty współpracy.
Imię (*) Wpisz imię
E-mail (*) Wpisz email
Miasto Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Etykieta w biznesie